Witaj!

Mam na imię Ania. Jestem kobietą, żoną, mamą trójki dzieci a przede wszystkim osobą ciągle poszukującą swojego miejsca na ziemi. Idealnej dla mnie pracy – pracy marzeń.

Moja praca marzeń

Zawsze mówiłam, że reformy emerytalne mnie nie dotyczą, bo do emerytury jeszcze bardzo daleko i prawo po drodze nieraz się jeszcze zmieni… a poza tym to JA chcę mieć taką pracę, którą będę wykonywać, choć od dawna mogłabym być na emeryturze. Nadal w to wierzę!
Odkąd pamiętam zazdrościłam osobom, które mają jeden zawód i wykonują go od ukończenia szkoły aż do emerytury a jeszcze przy tym lubią swoją pracę. Zawsze mi się wydawało, że to straszne, że mam tak dużo możliwości wyboru. Co wybrać, kiedy na świecie jest tak wiele możliwości i właściwie wszędzie, gdzie nie pójdę radzę sobie nie najgorzej?

Ja w oczach Gallupa

Jednak ostatnio, stosunkowo niedawno, dowiedziałam się o możliwości poznania swoich talentów poprzez zrobienie Testu Gallupa. Poparte badaniami na całym świecie założenie autorów testu jest takie, że najwięcej człowiek może osiągnąć wtedy, gdy rozwija pięć swoich najsilniejszych talentów. Wynik testu zmienił w znaczny sposób mi mój obraz siebie. Kogo widzę, kiedy patrzę na siebie poprzez pryzmat moich talentów?
Przede wszystkim jestem uczniem – uwielbiam się uczyć, poszerzać swoje kompetencje, zdobywać nową wiedzę i nabywać nowe umiejętności a przy tym bardzo łatwo wzbudzić we mnie poczucie, że w jakimś aspekcie jestem mało kompetentna, zwłaszcza, gdy dopiero zbieram doświadczenia – przecież tylu rzeczy jeszcze nie wiem…
Po drugie jestem maksymalistą – widzę w ludziach potencjał i mocne strony i dążę do ich rozwoju, zawsze chcę im pokazać inną perspektywę; to, że na rzeczy można patrzeć z różnych stron.
Po trzecie posiadam czar – lubię poznawać nowe osoby, jestem ciekawa ludzi, ich historii i tego, co mają do powiedzenia, lubię słuchać, niestety rzadko zachowuję znajomości na dłużej niż wspólnie realizowany projekt; idę do przodu a ludzi zostawiam…
Po za tym charakteryzuje mnie intelekt – mam zdolność do ciągłego analizowania sytuacji, patrzenia wewnątrz siebie i snucia planów a może marzeń…
Jestem także zbieraczem – idąc przez życie zbierałam i zbieram różne rzeczy – teraz są to częściej myśli, wiedza i umiejętności a rzadziej przedmioty.
Zawodowo zajmuję się coachingiem i projektowaniem karier. Jako uczeń ciągle poszerzam swoją wiedzę i umiejętności w tych dziedzinach. A tu możesz znaleźć potwierdzenie moich kompetencji.

Kilka słów o blogu

Na blogu będę się dzielić swoimi doświadczeniami związanymi z rozpoczynaniem pracy w nowym zawodzie a także ćwiczeniami, które również sama wykonuję, a które ułatwiają mi poznanie siebie i znalezienie pracy marzeń.
Zapraszam do lektury.